Close

Lassie pléd „Lady Melton“

O LASSIE

Svoji značku jsem založila na lásce ke krásným látkám. Miluji pravé tvídy, tartany a klasické anglické vzory. Materiály si vybírám tady v Čechách, nebo ve Velké Británii. Jsem šťastná, když se mi podaří sehnat pravý skotský tartan nebo yorkshirský tvíd. Chvíli se s ním nedokážu rozloučit, ale zároveň mám v hlavě tisíc myšlenek, co by z něj šlo ušít. Založit si značku bylo jen jedním z několika kroků. Díky tomu ale nyní mohu tvořit to, co mám ráda.

Postupně objevuji a rozšiřuji sortiment. Začala jsem u kabelek, pak propadla kouzlu vlněných plédů a nápadů na nové projekty neubývá. Naopak. Přijde mi, že je jich stále více.

Proč Lassie?

Nejdříve jsem si myslela, že nejtěžším úkolem bude samotné založení značky, zapsání do obchodního rejstříku… Neříkám, že projít si byrokratickým kolotočem nebylo náročné, ale najít pro svoji značku jméno mi přineslo mnohem více starostí. V hlavě se mi honila jména, jejichž významu jsem rozuměla jen já, jména odkazující na skotské či anglické legendy, názvy, které byly již na hony vzdálené myšlence, že chci vyrábět módní doplňky.

Nakonec jsem se vrátila k nápadu, který mi vyvstal na mysli jako úplně první. Lassie. „Lassie“ (nebo také „lass“) je skotské označení pro „děvče“. Od chvíle, co jsem poprvé zaslechla spojení „bonnie lass“ (= „pěkné děvče“) jsem ho považovala za nejlibozvučnější kompliment, s kterým jsem se kdy setkala. „Lassie“ mi už pak pro značku znělo lépe než jen „lass“.

Ano… nejednou jsem se setkala s otázkou: „To se jmenuje po tom pejskovi?“ Ne, nejmenuje. „Lassie se vrací“ od Erica Knighta jsem četla – a je to mimochodem krásná knížka – ale svoji značku jsem po fence Lassie nepojmenovala. To spíš jí také někdo říkal „děvče“.